Klimatyzacja w domu: instrukcja samodzielnego montażu (niezgodne z przepisami od stycznia 2018)

Zdjęte zaślepki serwisowe - pod którymi są zawory. Na dole widoczny zaworek serwisowy - kształt wentyla samochodowego. Ten zaworek służy m.in. do podłączenia pompy próżni a także do napełniania czynnikiem układu w przypadku gdy długość instalacji jest większa niż 3m. W naszym przpadku posłuży do przedmuchania instalacji.Przed nami najbardziej krytyczny moment. Użytkowniku - zanim cokolwiek zrobisz poczytaj o technice klimatyzacyjnej. Prezentowane działania wiążą się z wypuszczeniem w powietrze części czynnika. Nawe w przypadku ekologicznego R407C nie jest to bez znaczenia dla środowiska naturalnego. W przypadku R22 poniższe działanie można określić mianem barbarzyństwa.

Zdjęte zaślepki serwisowe - pod którymi są zawory. Na dole widoczny zaworek ...
Komentarze
 • Freeman 27-06-2006 g. 17:29:06
  ...a w przypadku wypuszczenia do atmosfery choć kropli czynnika (nawet ekologicznego) powstaje fatalne w skutkach skażenie ekologiczne. Zależnie od siły i kierunku wiatru na bliżej nieokreślonym obszarze trawa zmienia kolor na "świński róż", psy i koty gonią za ogonem w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a gruszki i banany smakują jak wędzona flądra w Sopocie. Skażenie nie jest też obojętne dla ludzi - widziano osobników chodzących tyłem lub opowiadających w kółko bajkę o czerwonym kapturku w węgierskiej wersji językowej.
 • LukasMWS 25-07-2006 g. 13:04:49
  Freeman - dobre! :-D Swietne! Co się ubawiłem to moje. Twoja wypowiedź bardzo trafnie obrazuje "ekologicną psychozę", która trawi społeczeństwo. Na szczęście nie całe.
 • ab 01-07-2009 g. 14:07:47
  pieprzyć ekologię
 • ołnoł 14-07-2011 g. 10:06:11
  to nic, w moim regionie rolnik protestował przeciwko postawieniu farmy wiatrowej w okolicy, bo był przekonany ze pod wpływem ich działania krowy dają czarne mleko...;/
Dodaj swj komentarz
Dodaj swoj opini:

Nick:

Tre:

Przeszukaj serwis