Ul. Kawęczyńska, Szmulki, Bazylika Najświętszego Serca JezusowegoWarszawska Wytwórnia Wódek

Koneser Warszawska Wytwórnia Wódek. Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser" funkcjonuje od 1897 roku, był to jeden z pierwszych warszawskich zakładów oświetlanych elektrycznością, jak podaje czasopismo "Gorzelnik" w swojej publikacji z tamtego okresu. Zakład jest zlokalizowany na powierzchni około 50 tys. metrów kwadratowych, otoczony praskimi ulicami Ząbkowską, Białostocką, Nieporęcką i Markowską.

Koneser Warszawska Wytwórnia Wódek. Warszawska Wytwórnia Wódek
Komentarze
  • pracownik 23-01-2010 g. 19:06:58
    Przepracowałem tu połowę swojego życia,ten zakład zniszczyli między innymi ludzie, którzy po części doprowadzili do jego upudłości. Najciekawsze jest to ,żę teraz pracują tam dla nowych właścicieli. Przykre,że zakład z takimi tradycjami nie miał racji bytu .
  • ryś 23-01-2010 g. 21:37:02
    W jaki sposób taki właściciel jak Ministerstwo Skarbu Państwa mogło dopuścić do - TAKIEJ SPRZEDAŻY Firma, BBI Development kupiła niespełna pięciohektarowy teren P.P.W.W.W. Koneser od syndyka masy upadłościowej za nieco ponad 60 mln zł. Dziś niezależni analitycy z firmy Knight Fran k wyceniają, że ten grunt jest wart 636 mln zł. Tutaj ktoś zarobił, ale nie nasz budżet państwa
Dodaj swj komentarz
Dodaj swoj opini:

Nick:

Tre:

Przeszukaj serwis